Koncert k 75. výročí nezávislosti Indie

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 13/01/2022
19:30 - 22:00

Location
Lázně III

Categories No Categories


Více informací zde na stránkách Karlovarského symfonického orchestru

KONCERT K 75. VÝROČÍ NEZÁVISLOSTI INDIE A ZÁROVEŇ 100 LET OD NÁVŠTĚVY PRAHY RABÍNDRANÁTHA THÁKURA, INDICKÉHO MYSLITELE, BÁSNÍKA, SPISOVATELE A PRVNÍHO MIMOEVROPSKÉHO NOSITELE NOBELOVY CENY ZA LITERATURU

KONCERT SE KONÁ POD ZÁŠTITOU INDICKÉHO VELVYSLANCE V ČR J. E. HEMANTA KOTALWARA

Karl Goldmark
Sakuntala, předehra op. 13

 

John Alden Carpenter
Gitanjali 

 

Robert Schumann
Obrázky z východu op. 66

 

Aram Chačaturjan
Maškaráda, suita

 

Ester Pavlů – mezzosoprán

Debashish Chaudhuri – dirigent

Česká mezzosopranistka Ester Pavlů se narodila do bigbítové hudební rodiny. Oproti očekávání rodičů se z ní nestala rockerka, její hudební střelka ji nasměrovala k opeře. Absolvovala pražskou Akademii múzických umění HAMU u Heleny Kaupové. Poté zdokonalovala své umění v kurzech masterclass vedených Aprile Millo, Peterem Dvorským, Evou Randovou, Bojidarem Nikolovem, Gabrielou Beňačkovou či José Curou. V současnosti je vedena slovenským barytonistou Vladem Chmelem.Několikrát se stala laureátkou mezinárodních pěveckých soutěží – Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Mezinárodní soutěže belcanta Vicenza Belliniho ve Francii; obdržela rovněž cenu Bena Blachuta s pozváním na Mezinárodní hudební festival ve švýcarském Gstaadu.
Debashish Chaudhuri je indický dirigent žijící od roku 2000 v Praze. V roce 2016 vedl turné české Filharmonie Bohuslava Martinů v Indii, prvního českého orchestru po 57 letech. Po studiích v Indii, Spojených státech amerických, Singapuru a Anglii studoval obor dirigování na Pražské konzervatoři. V letech 2003 a 2004 studoval u maestra Gianluigiho Gelmettiho na Accademia Musicale Chigiana v italské Sieně. V roce 2004 získal 1. cenu na dirigentské soutěži ve švýcarském Lausanne a v roce 2005 se jako první Ind probojoval mezi finalisty soutěže ve francouzském Besançonu. Spolupracuje s českými i zahraničními orchestry. Svůj bohatý repertoár rád rozšiřuje o zajímavá symfonická díla inspirovaná Indií či Asií.

Leave a Reply

Your email address will not be published.