Ve jménu lásky

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 18/11/2019
19:00

Location
Kongresové centrum Zlín

Categories


https://www.filharmonie-zlin.cz/741a-ve-jmenu-lasky

E. MORRICONE Nella fantasia
M. HAMLIS In the Eyes of Love
S. SCHWARTZ When You Believe
L. G. GERARD, K. BADELT, H. ZIMMER Nelle Tue Mani
M. JACKSON Heal the World
E. MORRICONE Jednoho se vrátíš

VOKÁLNÍ KVARTET BOHEMIA VOICE:
ZUZANA SEIBERTOVÁ, soprán
ELIN ŠPIDLOVÁ, mezzosoprán
BRONISLAV PALOWSKI, tenor
LUKÁŠ SLÁDEK, bas
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
DEBASHISH CHAUDHURI, dirigent

Ve jménu lásky je název pořadu oslavujícího lásku milostnou i mateřskou, lásku k vyššímu principu, k životu, ke své zemi i k bližnímu. Láska byla vždy jednou z nejsilnějších nebeských múz inspirujících umělce napříč všemi obory. A ačkoli mnohá umělecká díla zobrazují lásku jednostrannou, neopětovanou, zklamanou, přesto je to právě tento cit, který představuje pravou podstatu našeho bytí.

Listopadový benefiční koncert je pořádán na podporu Adélky Petříkové z Kvasic, která se narodila s velmi vzácným syndromem Phelan McDermid. Tato genetická vada způsobuje snížené svalové napětí, jež Adélku zásadně brzdí v jejím fyzickém vývoji. Hlavním smyslem celého večera je proto získat finanční prostředky na potřebnou rekonstrukci bezbariérového bytu.

Program koncertu realizuje Filharmonie Bohuslava Martinů společně s vokálním kvartetem Bohemia Voice, které se s oblibou zabývá propojováním několika hudebních stylů v jeden organický celek. V jejich hudbě je tak možno zaslechnout například prvky swingu, gospelu, klasiky nebo popu. Svou filozofií se toto multižánrové pěvecké těleso rozhodlo spojovat všechny, kteří jsou otevřeni vnímání hudby v její ryzí podstatě. Pořad zazní za řízení dirigenta Debashishe Chaudhuriho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *